środa, 10 sierpnia 2011

,,Państwo Tamickie" Joanna ŁukowskaŻycie jest ciężkie. Pełne problemów, zakrętów, ale także i magii. Czy opowieść o życiu może śmieszyć? Może! Nawet bardzo! Przekonałam się o tym czytając ,,Państwo Tamickie” Joanny Łukowskiej, Polskiej autorki, która wydała dotąd 3 powieści, jedną w wersji papierowej, a dwie w ebookach.

Powieść obyczajowa w dwudziestu opowiadaniach, z których każde stanowi oddzielną całość. Opowiadania łączy para bohaterów - młode małżeństwo, wchodzące w dorosłe życie na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Zaczyna się od "ślubu z rozsądku" czyli dla mieszkania. Takie czasy były, że osobie samotnej przysługiwała zaledwie kawalerka, a małżeństwu aż M3. Sporo humoru w codzienności, czasem zaskakujący finał, trochę wzruszeń i smutku, trochę grozy, odrobina magii... Jak to w życiu.

,,Państwo Tamickie”, to, jak wspomniałam, zbór 20 opowiadań, które opowiadają o Joannie i Maćku Tamicckich, młodym małżeństwu. Są to fantastyczne opowiadania, przybliżające czytelnikowi życie na przełomie lat 80 i 90. Nie mogę sobie przypomnieć kiedy ostatnio tak chichotałam podczas lektury- wszystko jest przedstawione z dużą dawką humoru, powodującą, że czytelnik wybucha niekontrolowanym śmiechem.

Co mnie zaskoczyło? Ta magia, i nastrój całej historii. Nie spodziewałam się przedstawienia myśli psa, Świętego Mikołaja, ducha, Pana Boga, a także Gabriela. Joanna Łukowska udowadnia, że ma ogromny talent przy operowaniu słowem. Lubi to co robi, czuć to w opowieści.  Wierzę, że uda jej się wydać ,,Państwo Tamickie” w wersji papierowej. Jest to naprawdę wspaniała i realistyczna opowieść, i uważam, że warto ją przeczytać. Możecie zakupić ją za jedynie 6 złotych na www.rw2010.pl/go.live.php. Jak najbardziej wam polecam i stawiam 5.5/6, ponieważ jestem zachwycona. 

Za możliwość przeczytania dziękuję autorce, Joannie Łukowskiej!:)

9 komentarzy:

 1. Książkę mam w planach, niedługo przeczytam -dla poprawy nastroju :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zauważyłam, że umieściłaś recenzję tej samej książki. Widzę, że mamy podobne odczucia. Też zwróciłam uwagę na magię:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. z opowiadaniami jest tyle dobrze, że są krótkie i ich tematyka obejmuje wiele różnych sytuacji, a przez to każdy czytelnik może znaleźć coś dla siebie. dlatego tym bardziej chętnie podeszłabym do owej lektury :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem jak to się stało, że jak dotąd miałam styczność tylko z 1 książką która zawiera opowiadania. Będę musiała trochę nadrobić i spróbuję zacząć od tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. 6 zł, powiadasz? Ciekawi mnie ta okładka. Naprawdę fajnie wygląda ;-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze tego, ale muszę powiedzieć, że okładka wprawiła mnie w rozbawienie. Skoro powieść naprawdę warto przeczytać, to chyba to zrobię. Tym bardziej, że wspomniałaś, iż autorka ma talent.

  Pozdrawiam,
  Darcy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie bardzo przepadam za zbiorami opowiadań, więc raczej nie sięgnę ;) To chyba nie za bardzo w moim guście.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytam,jednak nie strawię w formie elektronicznej - będę musiała się poświęcić i wydrukować;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie nie dla mnie. Nie przepadam za opowiadaniami i wersją elektroniczną ... ;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...