piątek, 1 kwietnia 2011

"Życzenie" - Alexandra Bullen

   Zabierając się za "Życzenie", bałam się, że będzie to następny nudny paranormal romance. A tu zaskoczenie! "Życzenie" zawiera tylko (!!!) kilka pocałunków! Taak!
   Główną bohaterką nastoletnia Olivia Larsen. Rozpacza ona po śmierci swojej bliźniaczki Violet. Przestaje cieszyć się życiem, popada w depresję, aż w końcu jej rodzice postanawiają przeprowadzić się do San Francisco, z nadzieją, że dziewczyna się otrząśnie. Jednakże, zmiana miejsca zamieszkania jeszcze bardziej denerwuje Olivię.
   Pewnego dnia zostaje zmuszona do pójścia na przyjęcie w nowym biurze jej mamy. I tu zaczynają się schody! Dziewczyna nie ma się w co ubrać! Chcąc, nie chcąc musi założyć piękną sukienkę Violet. Tylko, że ta jest rozdarta. Olivia, wybiera się na poszukiwanie krawcowej i w pewnym momencie natrafia na tajemniczy lokal : "Mariposa z Mission". Tam poprosiła o zaszycie sukienki. Jednakże, żeby nie było tak pięknie, gdy sukienka przychodzi w paczce do jej domu, okazuje się, że jest podmieniona. Dziewczyna postanawia jednak ubrać się w tą sukienkę. I co? Sukienka okazuje się magiczna. Olivia tak bardzo pragnie powrotu siostry, że to się spełnia. Niestety, jej życie nie będzie wyglądało jak sobie wymarzyła. A gdy jeszcze dostanie dwie następne sukienki, to czy poradzi sobie z niewypowiadaniem pohopnych życzeń?
   Ucieszyłam się, że nie jest to następna książka o miłości. Nie opowiada o żadnych nietypowych istotach (wampirach, wilkołakach, itd...). Dowiadujemy się z niej, ile warte jest życzenie.
   Zaskoczyła mnie wartka akcja, ciekawi bohaterowie oraz inny pomysł na fabułę.
   Niestety, autorka zastosowała powieści wiele wykorzystanych schematów. Np.: nastolatka przeprowadza się do nowego miasta (Zmierzch), mając depresję (Ever). To, jak dla mnie największy minus książki.
   Inne to... Za bardzo nie ma innych wad, a może ich poprostu niedostrzegam?
   Życzenie jest debiutem Alexandry Bullen, choć tego się nie zauważa, gdyż książka nie jest głupkowata, nie zawiera "głębokich" przemyśleń głównej bohaterki, a także nie znajdziemy w niej nuużących opisów.
   "Życzenie" polecam jak najbardziej wszystkim nastolatkom. Jest książką warta przeczytania.

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Ksiązka wydaje się być fajna, chętnie przeczytam :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo chcę tę książkę przeczytać :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością jak będę miała ją pod ręką to przeczytam.;)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...