środa, 17 lipca 2013

Patricia Briggs, Wilczy trop

Wilk Omega jest jak szaman wśród Indian, znajduje się poza wszelkimi układami i zależnościami. Musieli nauczyć ją spuszczać wzrok. Uległe wilki robią to instynktownie. W górach ginąr turyści, a wszystko wskazuje na zdziczałego wilka samotnika. Anna Latham nie wierzy w istnienie wilkołaków. Do czasu. Pewnej nocy zostaje brutalnie zaatakowana i staje się… jednym z nich – niewolnicą w stadzie dominujących samców. Uczy się pokory i nieufności. Wtedy w jej życiu zjawia się Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Ameryki Północnej. Tym samym Anna zostaje wplątana w sytuację, która zdecydowanie ją przerasta.Będąc oczarowaną serią o Mercy Thompson, byłam ciekawa, kiedy następna część zawita do polskich księgarni. Niestety na razie się tego nie doczekałam, lecz w ramach rekompensaty wydawnictwo Fabryka Słów wydało pierwszy tom innej serii Patrici Briggs, także osadzonej w tym samym uniwersum. Jednakże nie ma tam tak dużo innych istot jak w okolicach miejsca zamieszkania Mercy. W Wilczym tropie autorka skupiła się na wilkołakach, gdyż z głównej bohaterki takowego  uczyniła.

3 komentarze:

  1. Mercy uwielbiam więc i tej serii u nie nie zabraknie. Szkoda tylko, że panna Thompson na tym ucierpi... Słyszałam, że mają wydawać kolejne tomy CO ROK na zmianę z tą serią! Wielka szkoda...

    OdpowiedzUsuń
  2. Niedługo zabieram się za "Zew księżyca"... Zobaczymy, jakie przyniesie wrażenia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Szczególnie, że nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tejże autorki :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...