środa, 28 sierpnia 2013

Kady Cross, Dziewczyna w stalowym gorsecie

Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu. Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę. Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.


Na początku Dziewczyna w stalowym gorsecie kojarzyła mi się z trylogią Diabelskie maszyny Cassandry Clare, ponieważ pojawia się grupka wojowników walczących po stronie Korony, a ponadto mamy podłe automatony i geniusza stojącego na ich czele. Do tego dziewczyna o dziwnej przypadłości, która nie wiadomo skąd się wzięła. Brzmi podobnie, nieprawdaż? Nowa powieść Kady Cross nie jest lepsza od tych autorstwa Cassie, choć usytuowana jest na podobnym poziomie i tylko pod względem paru rzeczy jest podobna do wyżej wspomnianej serii.

3 komentarze:

  1. Możliwe, że i ja będę ją czytać i trochę się obawiam, bo naczytałam się już wiele niepochlebnych opinii. Choć wiadomo różne gusta i każdemu może się podobać co innego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie mogę się doczekać jak dorwę książkę w swoje ręce :D Jestem strasznie ciekawa, bo to w końcu mój ukochany steampunk :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Nikogo nie zdziwię, jeśli napiszę, że także czekam :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...