wtorek, 31 lipca 2012

Amanda Hocking, Zamieniona


„Zamieniona w dniu urodzin...Rozdarta pomiędzy dwoma światami...Przywrócona magii...Kiedy Wendy Neverly miała sześć lat, matka, przekonana, że jest potworem, usiłowała ją zabić. Jedenaście lat później Wendy usiłuje zgłębić swoją tajemnicę. Kim jest? Do jakiego świata należy? I dlaczego jest inna? W kolejnym nowym mieście i w nowym liceum Wendy znowu jest wyobcowana. Nie potrafi się z nikim zaprzyjaźnić. I nikomu nie może zdradzić swojego sekretu: że potrafi wpływać na ludzkie umysły, narzucać im swoją wolę...Pewnej nocy za jej oknem zjawia się nieoczekiwanie tajemniczy Finn. Chłopak zna odpowiedzi na jej pytania, zagadkę jej przeszłości, źródło jej daru i drogę do miejsca, którego istnienia nawet nie podejrzewała..”

O „Zamienionej” krążyły różne opinie – niektórzy twierdzili, że to gniot, inni, że wspaniała powieść. I dlatego postanowiłam przekonać się na własnej skórze, co wymyśliła Amanda Hocking, że sprzedała tyle ebooków. Wniosek jest prosty – można nie mieć wypracowanego warsztatu pisarskiego, a stać się niezwykle popularnym. I według mnie ta popularność należy się autorce…

Myślałam, że będę musiała się zmierzyć z gniotem, który nie ma rąk i nóg, którego czytanie będzie dla mnie katorgą.  A tu zaskoczenie! Historia Wendy wciągnęła mnie od pierwszej strony i trochę jak w przypadku „Klątwy Tygrysa” ignorowałam różne błędy i niejasności – po co się tym przejmować, skoro jeszcze nie miałam styku z trollami, a to jest dopiero moje pierwsze podejście (tak, dobrze Wam się wydaje, trolle! Ale to takie dziwne trolle, bo mają różnorodne moce! I wyglądają jak ludzie, ale są potężniejsze).  To jest dość niespotykane, żeby ktoś odstąpił od wampirów, wilkołaków, czarownic i aniołów na rzecz trolli! Książka ta ma szansę stworzyć nowy odłam w gatunku romansów paranormalnych – odłam, gdzie rządzą trolle!


17 komentarzy:

 1. Podsyciłaś tylko moją ciekawość!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno przeczytałam tę książkę, zresztą jej recenzja jest na moim blogu, i mam o niej podobne zdanie do Ciebie. Też nie wiem co mnie w niej urzekło, ale jest bardzo fajna:) Podczytuję sobie już drugą część;)
  P.S. Czekam na kolejny filmik na youtube;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe...
  Zaintrygowałaś mnie do tego stopnia, że zacznę się za nią rozglądać!
  Skoro warto to trzeba spróbować;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie ciekawa fabuła, ale wydaje mi się, że książka mnie nie zainteresuje. W sumie nie mówię nie, no ale sama nie wiem.;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa tej książki, więc na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O też słyszałam mało pochlebne opinie, ale może w takim razie się przekonam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sądziłam, że będzie gniotem i nie zawiodłam się. Była nim.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka naprawdę mi się podobała, a muszę jeszcze dodać iż kolejny tom jest dużo lepszy :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. okładka jest ciekawa, ale pisząc, że ignorowałaś błędy i niejasności nie postawiłaś powieści w dobrym świetle. Ogólnie muszę stwierdzić, że w efekcie końcowym nie jestem zdecydowana :)
  zapraszam także do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Już czytałam recenzje o tej książce i mam zamiar ją przeczytać (:

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie sięgnę:) Okładka i opis zapowiadają coś ciekawego;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Od dawna miałam ochotę na tę serię!!

  OdpowiedzUsuń
 13. nigdy nie interesowała mnie ta serie ;]

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak dla mnie śmierdzi gniotem, ale zobaczymy - może mnie aŁtorka miło zaskoczy...

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie dałam jej rady. Tak gdzieś w trzecim rozdziale uznałam, że mam lepsze rzeczy do roboty i ciekawsze książki do czytania. Może to wina tłumaczenia, niedokładnej korekty, ale Zamienioną źle mi się czytało ze względu na błędy stylistyczne.
  A szkoda, bo Autorka miała ciekawy pomysł.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...