sobota, 16 czerwca 2012

PRZEDPREMIEROWO!!! Ewa Białołęcka - Naznaczeni Błękitem

Trzech chłopców, a każdy z nich cierpi z powodu braku akceptacji ze strony społeczeństwa. Każdy z nich cierpi na jakąś ułomność, którą starają się maskować przed światem. Każdy z nich został doświadczony przez los. I każdy posiada ogromną moc magiczną, być może największą  w historii. Witajcie w świecie Naznaczonych Błękitem!

Biały Róg, Nocny Śpiewak i Kamyk to główni bohaterowie wznowienia zbioru opowiadań Ewy Białołęckiej. Biały Róg był pierwszym tak potężnym Tkaczem Iluzji i pomimo, że od jego śmierci minęło wiele lat - ludzie wciąż o nim pamiętają. Tkacze Iluzji specjalizują się w tworzeniu iluzji, które wydają się prawdziwe. Potrafią manipulować innymi. Ale żeby stać się potężnym magiem, trzeba dać coś w zamian. W przypadku Białego Rogu, mieszkańca Koziego Wzgórza, były to sprawne nogi. W przypadku Nocnego Śpiewaka - niektóre ludzkie instynkty. A w przypadku Kamyka - słuch i mowa. Naznaczeni przez los brną przez życie i poznają smak prawdziwej przyjaźni…

Sztuką jest, by stworzyć fantastykę tak realną, że czytelnik mógłby poczuć, iż świat opisany w książce naprawdę istnieje. Że bohaterowie w istocie żyją, walczą z przeciwnościami losu. Przyznam, że w moim przekonaniu Ewie Białołęckiej się to udało, ponieważ realizm jej opowiadań oczarował mnie i sprawił, że przeczytanie innych jej utworów jest dla mnie obowiązkiem. Pisze ona lekko, jak profesjonalistka, i od pierwszej strony przenosi czytelnika w smutny świat braku tolerancji wobec ludzi innych. 

10 komentarzy:

 1. Z chęcią sięgnę po tę książkę. ;) Myślę, że jest to właśnie coś dla mnie! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbiory opowiadań to nie jest coś co bardzo lubię, ale fabuła wydaje się być ciekawa, a dla smoków z pewnością przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie ;) Super recka :P

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę dopaść. bo lubię tą pisarkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się bardzo ciekawa i to dzięki Twojej recenzji :) Jak tylko będę miała możliwość to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojoj, Białołęcką kocham po Wiedźmie :D Widzę, że nie czytałaś, bo jak napisałaś to Twoje pierwsze spotkanie z autorką, więc polecam Ci GORĄCO "Wiedźmę.com.pl". Śmiałam się cały czas prawie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję się zachęcona i to bardzo :D

  OdpowiedzUsuń
 8. nie mogę doczekać się aż po nią sięgnę, recka super :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...