sobota, 4 sierpnia 2012

J.A. London, Ciemność przed Świtem


Ech, znowu wampiry. Na szczęście nie błyszczą się na słońcu, tylko giną. Do tego... wyobraźcie sobie Przyrzeczonych z troszkę inną sytuacją ludzkości. Taką bardziej tragiczną, by główna bohaterka była nieco doświadczona przez los. By była silna. I w sumie to się udało - bohaterka potem była silna, ale jak to mają wszystkie siedemnastolatki w takich książkach - głupkowatości nie zabrakło, niestety.

Jednakże, ta historia ma ręce i nogi, i kręgosłup też. Fabuła ma większy sens, akcja jakoś toczy się do przodu - teoretycznie wszystko jest ok. Do tekstu wkradło się kilka podłych literówek, ale nie można za to obwiniać autorów, tylko wydawnictwo - jednakże lepsze to, niż zlewający się tekst (tak było w przypadku którejś z książek z serii fantastycznej Prószyńskiego - bardzo ciężko się czytało, bo nie mogłam odróżniać akapitów i dla mnie wszystko było całością. Podobnie także było z GONE 5, gdzie zmiany miejsc i bohaterów w rozdziałach nie były porozdzielane).


10 komentarzy:

 1. Szczerze, to jakoś nie porywa mnie ta lektura :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedawno jeszcze chciałam przeczytać, ale teraz szkoda mi czasu, bo mam dużo o wiele lepszych pozycji do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest na mojej liście książek do przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, nie i NIE. Tytuł okropny, w dodatku okładka także jakoś jedzie mnie tanią podróbą Victorii Frances... albo Upadłych!

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka rodem z Upadłych;/
  Po książkę raczej nie sięgnę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka już na mnie czeka i już mnie ręce świerzbią, żeby się do niej dobrać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Porównanie z Przyrzeczonymi?! Czemu mi to robisz! Teraz będę musiała ją mieć, a kasy jest tak mało... ;(

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią przeczytam, chociażby tylko dla tego aby się przekonać czy rzeczywiście przypomina "Przyrzeczonych", których bardzo lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka mnie urzekła, jednak tytuł i opis fabuły już nie za bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka bardzo podobna do "Upadłych". Książka mnie nie zainteresowała, więc odpuszczę ją sobie.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...